Blog technologiczny TechnoGuru.pl

Najlepsze biurko do komputera – podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu biurka do pracy

Kompletny zestaw przestrzeni do biura to nie tylko dobrze dobrane wyposażenie, ale także dopasowane meble. Mowa przede wszystkim o biurku komputerowym. Te powinno zapewniać wygodne rozmieszczenie wszystkich podstawowych elementów – monitora, klawiatury, myszki, samego komputera i dodatkowych akcesoriów.

Na co zwrócić uwagę?

Rozmiary to najważniejsza kwestia. Dokładnie sprawdź szerokość, głębokość i wysokość zakupionego produktu, a następnie porównaj te wartości z miejscem, w którym biurko zostanie zamontowane. Weź również pod uwagę elementy, które zostaną umieszczone na pulpicie.

Zasadniczo będzie to monitor, mysz i klawiatura, jednak w razie potrzeby możemy dodać głośniki, drukarkę, router czy materiały biurowe. Warto dokładnie sprawdzić, ile wolnego miejsca pozostanie na pulpicie, gdy wszystkie urządzenia się ułożą. Nowoczesne biurka komputerowe mogą posiadać szufladę na klawiaturę, wysuwane dodatkowe półki, pojemniki, szuflady na drobiazgi oraz kilka innych nadstawek wpływających na komfort naszej pracy.

Warto więc zastanowić się, czego dokładnie potrzebujesz. Warto też zwrócić uwagę na materiały, które zostały użyte do produkcji stołu. Zwykle są to drewno lub metal, ale czasami blaty są wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła. Najczęściej używanymi surowcami do produkcji stołów komputerowych są płyty wiórowe i laminowane. Popularność tych materiałów wynika przede wszystkim z ich niskiego kosztu. Jednak kupując biurko wykonane z tych materiałów, należy wziąć pod uwagę fakt, że nie należy oczekiwać od takich produktów specjalnej trwałości.

Nie zaleca się częstego demontażu i ponownego montażu mebli wykonanych z drewna – płyty wiórowej, ponieważ materiał ten łatwo się kruszy. Do wzmocnienia wymagana jest plastikowa krawędź. Oprócz tych materiałów jako surowiec można wykorzystać naturalne drewno. Zapewni wytrzymałość produktu i atrakcyjność wizualną, niezawodność i bezpieczeństwo. Oczywiście wszystkie te cechy znacznie zwiększają koszt mebli.

biurko biznesowe komputerowe

W ostatnich latach szczególną popularność zyskały wyroby szklane i modele łączone (szkło w połączeniu z innymi materiałami). Stolik komputerowy wykonany ze szkła nada wnętrzu nowoczesnego wyglądu. Jednocześnie meble szklane trudno uznać za całkowicie bezpieczne i niezawodne.

Do tego dochodzą podkładki ślizgowe i wspomniane dodatkowe elementy. Wskazane jest, aby biurko miało regulowaną wysokość, oświetlenie LED, wieszak na słuchawki, uchwyt na kubek, system prowadzenia kabli.

Kształt biurka

Kolejnym ważnym aspektem jest sam kształt biurka. Opcje narożników są dobre w małych pomieszczeniach, ponieważ nie zajmują zbyt dużo miejsca. Proste, prostokątne stoły nadają wnętrzu klasyczny wygląd. Stoły komputerowe owalne wyglądają oryginalnie i mają dużą powierzchnię roboczą. Stół w kształcie litery U polecany jest osobom spędzającym wiele godzin przy komputerze. Jego kształt pozwala na mniejsze zmęczenie i utrzymanie prawidłowej pozycji pleców. Producenci oferują modele stołów komputerowych z wysuwanymi modułami. Są odpowiednie dla osób lubiących często przestawiać meble, a także dla osób leworęcznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *