Blog technologiczny TechnoGuru.pl

Efektywne i tanie drukowanie w czasach pandemii – zastosowanie zamienników do drukarek

W każdej firmie drukarki są bardzo ważnymi urządzeniami. To właśnie dzięki nim można wydrukować jakiś istotny dokument do podpisania, albo projekt do zatwierdzenia. Zarówno w wielkich, jak i w małych firmach drukuje się nadzwyczaj często – czasem w kolorze, a czasem jest to druk czarno-biały. Brak drukarki zmuszałby do poszukiwania za każdym razem jakiegoś publicznego punktu wydruku, co generowałoby koszty, a przede wszystkim marnowało cenny czas pracowników.

Im większa firma, tym więcej podobnych sprzętów można w niej znaleźć – kiedy bowiem wielu pracowników potrzebuje coś wydrukować, może tworzyć się kolejka i czas znów bywa marnowany. Liczne drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne sprawiają jednak, że nakłady na wymienne tusze i tonery są dosyć znaczne. Wybuch pandemii koronawirusa sprawił, że wszyscy przedsiębiorcy poszukują jakichś oszczędności. Wydajne i tańsze drukowanie jest na pewno jednym ze sposobów na ograniczenie wydatków. Tylko jak to zrobić?

Zamienniki do drukarek – charakterystyka

Zamienniki do drukarek to produkty, które mogą być stosowane w drukarkach zamiast tych oryginalnych. Ich cena jest dużo niższa niż produktów markowych – czasem sięga nawet -80%! W przedsiębiorstwach, gdzie drukuje się dużo, tańszy tusz czy toner pozwolą na oszczędzenie mnóstwa pieniędzy. Zamienniki stosowane są zamiast oryginalnych produktów, przy czym nie są uniwersalne, lecz również dopasowane do konkretnych modeli. Oferty można znaleźć na przykład w przestrzeni internetowej, przy czym ze szczegółowego opisu można dowiedzieć się do jakich modeli drukarek pasuje. W przypadku zakupów wielu zamienników jednocześnie firma od razu odczuwa różnicę – wydatki są zdecydowanie niższe. Niektórzy decydują się z kolei na nabijanie konkretnego tuszu, gdy się skończy – takie usługi również miejscami są dostępne, jednakże najlepiej postawić na coś sprawdzonego, mianowicie na zamienniki do drukarek w wersji Premium, które oferuje sklep Artjet.

Zamienniki do drukarek – wydajne i tanie

Czym odznaczają się zamienniki do drukarek? Przede wszystkim są łatwo dostępne – nie trzeba ich zamawiać w firmowym sklepie i oczekiwać na dostawę. Są to również produkty wydajne, ponieważ opakowanie jest wypełnione aż do końca, co w przypadku produktów markowych nie jest wcale oczywiste. To z kolei przekłada się na ich wydajność – większa ilość tuszu sprawia, że efektywność konkretnego zamiennika jest większa. Po prostu wystarczy on na dłuższy czas. Mamy zatem więcej wydrukowanych stron i więcej poczynionych oszczędności. Później trzeba również zamawiać kolejny zamiennik.

Można śmiało powiedzieć, że takie rozwiązanie posiada naprawdę dużo korzyści! Jakościowo produkty te są tak samo dobre jak ich markowe odpowiedniki, a niższa cena wynika głównie z tego, iż nie posiadają odpowiedniej marki. W sytuacji, w jakiej obecnie znalazł się świat i wiele firm, nie ma sensu płacić więcej tylko i wyłącznie za samą nazwę, gdy zamiennik tego produktu jest tak samo dobry. Jeśli ktoś chce obniżyć wydatki na materiały eksploatacyjne w swojej firmie, zdecydowanie powinien zacząć właśnie od zastosowania zamienników zamiast oryginalnego tuszu i tonera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *