Blog technologiczny TechnoGuru.pl

Gry na konsole dla seniora? Dlaczego nie

Według tradycyjnych stereotypów przyjęto, że to co przyjemne oraz zabawne jest z reguły przeznaczone dla najmłodszych bądź po prostu osób młodych. Dotyczy to między innymi sposobów na spędzanie wolnego czasu, co za tym idzie różnego rodzaju rozrywek, które potrafią zrelaksować oraz dostarczyć dużo pozytywnych wrażeń odgrywając od rzeczywistości.

Jeżeli mowa o relaksie oraz zabawie tym bardziej wykluczamy w myślach z automatu grupę osób starszych. Dlaczego tak się dzieje? Zastanawiając się nad odpowiedzią na to pytanie, często zdarza się tak, że nie umiemy konkretnie uargumentować dlaczego seniorzy mieli by nie czerpać z życia tego co przyjemne i w zasadzie okazuje się nie ma jasnej odpowiedzi, która by uzasadniała taki sposób myślenia. Czas zatem zmienić swój sposób postrzegania ponieważ nie ma nic bardziej mylnego niż właśnie tak wszczepiony stereotyp. Wręcz przeciwnie coraz częściej seniorzy przekonują się do wielu czynności, których dotychczas nie wykonywali, jedną z nich są gry w konsole. Wydawać by się mogło ze to frajda dla dzieci a jednak pozory mylą! Seniorzy także pragną czasem się odprężyć, poczuć dreszcz emocji co za tym idzie świetnie się bawić.

Jednym z przykładów konsoli przeznaczonych dla osób starszych może być Xbox 360, który w połączeniu z grami z kategorii RPG sprawi, że seniorzy będą nim zachwyceni.

„Dragon Age: Inkwizycja”

to jedna z gier o świetnie opracowanej fabule, która z całą pewnością przeniesie seniora do świata wirtualnego gdzie oprócz typowej gry wojowniczej poczuje on prawdziwe napięcie oraz adrenalinę. A dla bardziej wymagających seniorów dobrym wyborem będzie gra Tropico 5, która charakteryzuje się ciekawą oraz bardzo przemyślaną strategią, wymagająca od gracza sprytu i zaangażowania. Sam senior może sprawdzić się w roli przywódcy dynastii rodu El Presidente.

Xbox One

Następcą wyżej wymienionej konsoli jest Xbox One to nowszy model konsoli o większych predyspozycjach i możliwościach w postaci gier nowej generacji. Cechą wyróżniającą go od poprzednika jest zdecydowanie lepszej jakości grafika, która dostarcza graczowi niepowtarzalnym emocji podczas gry. Jedną z dość popularnych gier wybieranych na tą konsolę jest Wiedźmin 3, niemniej jednak gra ta wymaga nie byle jakich umiejętności oraz sprawności stąd może nie być odpowiednia dla każdego seniora chyba, że stawia on na wyzwania. Dla bardziej zmotoryzowanych seniorów godną polecenia grą jest Forza Motorsport 6, która potrafi przenieść gracza w świat prawdziwych wyścigów i ekskluzywnych samochodów.

PlayStation 3

Innym rodzajem konsoli do gier jest PlayStation 3 oraz jej następca PlayStation 4, obie wyprodukowane przez Sony, zaliczane do konkurencyjnych konsol Xboxa. Jedną z popularnych gier często wybieranych na tą konsolę jest Gran Turismo czyli gra wyścigowa, niemniej jednak to nie zwykła wyścigówka bowiem jest niezwykle urozmaicona o wybór tras oraz samochodów, która potrafi wciągnąć gracza na cały dzień w inny świat. Dla zwolenników gier przygodowych dobrym rozwiązaniem będzie Little Big Planet polegająca na poruszaniu się tzw. Sackboyem, zmaganiem się z przeszkodami oraz rozwikływaniem zagadek. Wyżej wymienione przykłady gier to propozycje przeznaczone na konsolę cieszące się dość dużą popularnością, nie mniej jednak na rynku istnieje wiele różnorodnych gier wśród zarówno motoryzacyjnych, zręcznościowych czy też przygodowych. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie w tym również seniorzy. Miło można spędzić czas grając z rówieśnikami. Dom Seniora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *