Blog technologiczny TechnoGuru.pl

Które etui na telefon wybrać: skórzane a może silikonowe?

Etui na telefon obok słuchawek bluetooth jest chyba najpopularniejszym dodatkiem, na który użytkownicy decydują się tuż po zakupie telefonu. W sklepach internetowych znajdziemy różnego typu etui, w różnych przedziałach cenowych, tanie i drogie, czarne, białe, kolorowe, nawet z własnym nadrukiem, silikonowe, skórzane, a nawet pancerne, które w większości pancerne jest tylko z nazwy. Mnogość wariantów utrudnia wybór odpowiedniego etui. Czym kierować się przy wyborze? Czy silikonowe sprawdzi się równie dobrze jak skórzane? A może to skórzane będzie wyborem idealnym? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

Etui silikonowe

Etui wykonane z silikonu przeważnie ochrania wyłącznie tył smartfona, nie jest tak piękne, eleganckie jak skórzane, ale też nie powoduje znaczącego zwiększenia gabarytów urządzenia, jak na przykład jest w etui pancernym. Etui silikonowe stanowi dobrą ochronę szczególnie, gdy zależy nam na eliminowaniu zadrapań tyłu obudowy – do tego celu jest wręcz idealne. Nieco gorzej sprawdza się podczas upadku telefonu na podłogę, ale poziom ochrony i tak jest wysoki.

Etui wykonane z dobrej jakości silikonu jest w stanie wytrzymać sporo, samo etui silikonowe jest podatne na zadrapania, choć to nie jest czynnik decydujący przy jego wyborze, w końcu ma się rysować etui a nie tył naszego urządzenia. Są również na rynku dostępne etui z silikonu z dodatkową warstwą odporniejszą na zarysowania, aczkolwiek skuteczność tego rozwiązania jest dyskusyjna.

W zależności od konstrukcji i producenta, etui silikonowe posiada wszystkie niezbędne wycięcia, co pozwala na bezproblemowy dostęp do gniazd, umożliwia swobodne podpięcie ładowarki, słuchawek. Przyciski mogą być schowane we wnętrzu etui, ale producenci zadbali również i o ten aspekt, nie pogarszając funkcjonalności telefonu.

Etui z silikonu po założeniu na smartfona może zapobiec wyślizgnięciu się urządzenia z ręki. Niestety takie przypadki są częste, w przypadku urządzeń bardzo śliskich, wykonanych z tafli szkła – na rynku coraz więcej takich urządzeń, gdzie producenci po prostu nie zadbali o należyte wykonanie ramki np. korzystając z materiału antypoślizgowego lub przynajmniej stosując elementy antypoślizgowe – w większości smartfonów mamy do czynienia z klasyczną metalową, aluminiową ramką, co niestety zwiększa ryzyko wyślizgnięcia się smartfona z dłoni.

Etui wykonane z silikonu stanowi dobrą ochronę, warto jeszcze wspomnieć, że skórzane etui na telefon jest nieco droższe od silikonowego, dlatego jeśli ktoś nie potrzebuje eleganckiego etui a jedynie ochrony na plecki, silikonowe powinno sprawdzić się.

Skórzane etui na telefon

Co takiego jest w skórzanym etui na telefon, że użytkownicy uwielbiają tego typu wariant etui? Można wymienić wiele zalet etui ze skóry, podstawową niezaprzeczalną zaletą jest jego wygląd. Etui ze skóry od wielu lat kojarzy się z elegancją, luksusem, aspektem biznesowym, bardzo często ten typ wybierany jest przez studentów, osoby dobrze sytuowane, jak również przez ludzi biznesu i nauki. Etui ze skóry to jednak coś więcej niż wygląd – to również pełna ochrona telefonu, w zależności od wariantu, z którym mamy do czynienia, etui skórzane może chronić nie tylko tylną część telefonu, ale również ekran urządzenia. Tak jest na przykład w etui typu książka, które posiada klapkę. Klapka może być dopinana na magnes, co dodatkowo podniesie poziom bezpieczeństwa. Etui na telefon wykonane ze skóry może zawierać również dodatkowe kieszonki na karty kredytowe, wizytówki, niektóre etui pozwalają nawet na umieszczenie małego pisaka wraz z notesem, chociaż w dobie rozpoznawania mowy i przekształcania jej na tekst bezpośrednio z poziomu aplikacji w telefonie, ta funkcjonalność jest bardziej jako egzotyczny dodatek, aniżeli uzupełnienie funkcjonalności.

iphon

Podobnie jak wcześniej, etui skórzane posiada wszystkie niezbędne wycięcia, tak aby umożliwić bezproblemowe korzystanie z gniazda ładowania, gniazda słuchawkowego, jak również dodatkowych portów. Decydując się na zakup skórzanego etui na telefon warto brać pod uwagę wyłącznie egzemplarze dedykowane pod konkretny model telefonu. Etui uniwersalne wprawdzie nadają się do zastosowania w większości kompatybilnych telefonów, ale zawsze lepszą ochronę uzyska się stosując model pasujący do danego smartfona. Wówczas maksymalizujemy poziom ochrony. Etui ze skóry to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie elegancję i jednocześnie chce mieć kompletną ochronę, zarówno plecków urządzenia, jak i ekranu.

Co warto jeszcze wiedzieć przed zakupem etui na telefon? Jeśli mamy zamiar zastosować etui i szkło hartowane warto upewnić się, że etui będzie w 100% kompatybilne ze szkłem. Szkło musi posiadać odpowiednie wycięcia, aby można było je zastosować z etui.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *