Jak zainstalować język polski w Windows 8 i Windows 8.1

Jak zainstalować język polski w Windows 8 i Windows 8.1

Chociaż klucz produktu Windows 8 jest zapisany w komputerze, to jednak zrobienie jego kopii w postaci odczytania i zapisania poza komputerem nie jest pozbawione sensu. Wiele niedobrego może stać się z urządzeniem, dlatego też warto zapisać klucz produktu Windows 8 przynajmniej na kartce.

Wiele osób ma z tym problem, co chociażby widzę po statystykach odwiedzin wpisów o tematyce związanej z kluczem produktu. Istnieje kilka sposobów na jego kopię zapasową, więc postaram się przybliżyć najskuteczniejsze z nich. Najprostsza metoda odczytania naklejki raczej nie sprawdzi się, bo chociaż wciąż spotkamy urządzenia z naklejką mówiącą nam, jaki jest klucz produktu Windows 8 (jeśli nie na urządzeniu, to w jego dokumentacji), to jednak producenci zdecydowanie odchodzą od tej praktyki.

Jak odczytać klucz produktu Windows 8?

Na początek chyba warto przybliżyć dlaczego producenci i firma Microsoft postąpili w ten sposób. Do czasów systemu Windows 7 klucz produktu systemu operacyjnego niemal zawsze był udostępniony użytkownikowi w formie naklejki na urządzeniu. Rozwiązanie to posiadało kilka wad. Po pierwsze każdy, kto posiadał fizyczny dostęp do urządzenia, mógł klucz produktu przywłaszczyć sobie. Taka naklejka może również z czasem zostać zniszczona od przenoszenia urządzenia czy ciepła, jakie urządzenie wydaje podczas pracy. Użytkownik mógł mieć problem podczas przepisywania kluczu produktu, który mógł być źle odczytany z niewyraźnej naklejki. Klucz produktu Windows 8 generalnie jest zapisany w UEFI, następcy systemu BIOS. Dzięki temu w teorii nie będziemy musieli wprowadzać żadnego kluczu produktu, bo zostanie on automatycznie uzupełniony. Przezorny zawsze ubezpieczony, więc na wszelki wypadek warto klucz produktu Windows 8 zapisać.

Jak odczytać klucz produktu Windows 8?

Najskuteczniejsza metoda będzie polegała na odczytaniu wszystkich kluczy produktów zapisanych w naszym systemie operacyjnym. Wykonamy to za pomocą odpowiedniego oprogramowania, które nie tylko udostępni nam klucz produktu Windows 8. Otrzymamy również klucze innych produktów firmy Microsoft, jeśli takowe będą zainstalowane na naszym komputerze. Przykładem takiego oprogramowania może być pakiet biurowy Microsoft Office. Oprogramowanie to będzie uniwersalne, bez konieczności instalacji oraz kompatybilne zarówno systemem Windows 8, Windows 8.1 jak i ze starszymi wersjami systemu Windows.

Klucz produktu Windows 8 możemy również wyciągnąć z systemu bez wykorzystania dodatkowego oprogramowania. Można to osiągnąć dzięki specjalnemu skryptowi Visual Basic. Pokażę, jak skrypt musi wyglądać, jak go zapisać oraz jak uruchomić.

1 2 3

14 Comments

 1. Pingback: Windows 8 nie chce zainstalować języka polskiego - rozwiązanie | siedem.it

 2. Pingback: Pobierz Windows 8 za darmo i legalnie | siedem.it | siedem.it

 3. Kaśka

  Zrobiłam wszystko według instrukcji a język wciąż angielski. Dopiero na innej stronie znalazłam co dalej. Trzeba wejść jeszcze raz do folderu język, kliknąć na polski. Wejdziemy do ustawień języka. I tutaj klikamy: ustaw ten język jako podstawowy. Wyskoczy okienko: czy chcemy się wylogować teraz czy później – jest to konieczne do uruchomienia komputera w języku polskim. Po ponownym uruchomieniu w końcu mamy wszystko w języku polskim. Warto uzupełnić post.

  1. Adam Wojtasik

   Dzięki za uwagę. Dodam do artykułu kwestię o których wspomniałaś. Ja jednak kilka razy instalowałem język polski i nie musiałem uruchamiać ponownie komputera. Będę miał jednak na uwadze Twoje doświadczenie i umieszczę to w artykule.

 4. bb

  Witaj,, co zrobić w sytuacji kiedy po wybraniu ADD Language na liście języków nie można wybrać polskiego, jest on wygaszony,, czyli nie podświetla się, i nie można go wybrać, i jest to jedyny jezyk którego nie można wybrać, o co chodzi ?

 5. Adam

  Witam, u mnie pakiet się pobrał, instalacja się rozpoczęła,był postęp ale na koniec wyświetliło mi komunikat, że nie zainstalowano. Próbowałem zainstalować kilka razy, ale zawsze na koniec mówi, że się nie powiodło, co w takim wypadku?

 6. kamilluri

  A ja mam zupełnie jeszcze inny problem, laptop był zakupiony w Turcji, język w menu laptopa turecki, znalazłem mnóstwo innych języków w ustawieniach ale nigdzie nie było tam angielskiego ani polskiego.. Zrobiłem wszystko jak w powyższej instrukcji na tym stronie ale problem rozpoczyna się w momencie gdy chcę zainstalować pakiet językowy a tu brak opcji „download and install language pack„

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *