Automatyczna naprawa Windows 8

Automatyczna naprawa Windows 8

[section_title title=Jak uruchomić automatyczną naprawę Windows 8?]

System Windows dość często potrafi mieć problem z uruchomieniem. Nic w tym dziwnego – bardzo trudno jest stworzyć system, który zadziała bezproblemowo na każdej możliwej konfiguracji. Firma Microsoft od zawsze oferowała narzędzia do naprawy problemów z systemem.

Windows 8 jest wyposażony w nowe narzędzie, które nazywa się Automatyczną Naprawą. Jest stworzone do naprawy podstawowych problemów, jakie mogą pojawić się przy uruchamianiu systemu.

Jak uruchomić Automatyczną Naprawę Windows 8?

Kiedy problem związany z uruchomieniem systemu zostanie wykryty, wtedy powinna włączyć się Automatyczna Naprawa. Narzędzie to potrafi zdiagnozować problemy bez ingerencji użytkownika, również jest w stanie samo poradzić sobie z wieloma przeszkodami.

Jeżeli jakimś cudem mamy dostęp do systemu, chcemy skorzystać z narzędzia lub posiadamy kilka instalacji Windows 8, to możemy użyć uruchamiania zaawansowanego. W menu można odnaleźć Automatyczną Naprawę. Należy wpisać na ekranie startowym Opcje zaawansowanego uruchamiania, zmienić kategorię wyszukiwania na Ustawienia i wybrać odpowiednią pozycję.

Jak automatycznie naprawić Windows 8?

Następnie zjeżdżamy na sam dół ustawień w kategorii Ogólne i w sekcji Zaawansowane uruchamianie klikamy przycisk Uruchom ponownie teraz.

Jak automatycznie naprawić Windows 8?

Jeżeli problemy z uruchomieniem systemu są na tyle poważne, że Automatyczna Naprawa nie jest w stanie uruchomić się sama, to będziemy potrzebowali dysku instalacyjnego. W tym wpisie dowiesz się jak taki nośnik utworzyć:Jak zainstalować Windows 8 z USB?

1 2 3 4 5

9 Comments

 1. Pingback: Jak naprawić Windows 8 funkcją odświeżenia lub ponownej instalacji? | siedem.it

 2. Pingback: Jak pobrać Windows 7 Recovery Disc | siedem.it

 3. Pingback: Jak odczytać klucz produktu w Windows 8? | siedem.it

 4. Pingback: Czym są funkcje odśwież i ponowna instalacja systemu Windows 8?

 5. jdrek z Olsztyna

  A co jak mi padnie komp i nie uruchomi się.Dużo eksperymentuję i często mi się to zdarzało.Bez zewnętrznego nośnika ani rusz. Po chyba 6 wizytach gdy mi komp (na gwarancji) się nie uruchamiał obsługa sklepu miała mnie szczerze dość, więc wymogłem na sklepie by mi sporządził płytę rozruchową mojego ustroju zarządzającego kompem i mam spokój.Oni też.

 6. Maciek

  A ja mam problem tej maści:
  Na lapku mam zainstalowanego WIN8 single language (w Hiszpańskim ;/) więc kupiłem wersję Polską. Dysk C sformatowałem (spod CMD) i chcialem zainstalować nową wersję. Jednak instalacja wyrzuca mi błąd klucza (Co zrozumiałe)
  Systemu już nie mam i nie jestem w stanie zainstalować org. Hiszpańskiej wersji z recovery – wyrzuca niezrozumiały błąd iż „dostępne tylko dla mediów tworzonych z VAIO MEDIA”.
  Tak więc jestem zamknięty w pustce.
  Teraz wyczytałem, że mógłbym zmienić Serial w Windowsie gdybym go jeszcze miał…

  Dodam jeszcze, że chkdsk wyrzuca mi błąd „in the uppercase file” ale niestety dysk X: z którego czyta jest zabezpieczony przed zapisem i nie mogę skorzystać z „/r” ani „/f”
  Poradźcie proszę coś jak można by wskrzesić drania…

  Pozdrawiam i z góry dzieki za podpowiedź.

  1. Adam Wojtasik

   Dziwnym dla mnie jest fakt, że w Hiszpanii sprzedawany jest single language, ponieważ jest on przeznaczony raczej dla chin i biedniejszych rynków. Przede wszystkim taniej wyniosłaby aktualizacja do Windows 8 Pro – wtedy otrzymujesz już wszystkie możliwości Pro, w tym możliwość zmiany języka. No ale spróbujmy coś zdziałać.

   VAIO Media to prawdopodobnie dysk w formie DVD albo jakiś pendrive, z którego musisz uruchomić recovery systemu. Możliwe, że jest to wymagane w tej edycji systemu. Sprawdź dokładnie pudełko komputera – bardzo możliwym jest, że gdzieś tam jest klucz produktu.

   Jeżeli go nie ma, to mamy dwie możliwości: użyj jakiejś dystrybucji linuxa i zrób kopię zapasową dysku recovery. Potem z poziomu linuxa wyczyść wszystkie partycje i spróbuj ponownie zainstalować system, który kupiłeś. To była bardziej hardkorowa wersja, bo możliwym jest, że będzie jeszcze trudniej odratować kompa. Niestety trochę piszę w ciemno bo nie miałem styczności z single language, dlatego najpierw proponuję użyć drugiej opcji.

   Opcja numer dwa: Przejdź się do jakiegoś punktu serwisowego albo sklepu SONY jeśli masz możliwość lub napisz maila. Przedstaw problem, być może mogą udostępnić Ci jakąś płytkę recovery, która będzie tym właśnie VAIO Media. Ewentualnie jeżeli polski producent nie udostępnił Ci w żadnej formie klucza produktu, to możesz napisać maila (najlepiej do hiszpańskiego jeśli władasz tym językiem) i zażądaj takiego klucza – mają obowiązek Ci go podać. Wtedy jakbyś odratował stary system to możemy pomyśleć jak go wymienić chociażby wymieniając klucz produktu, o czym wspomniałeś.

 7. Wojtek G.

  U mnie wyskakuje wciąż żeby uruchomić komputer w celu naprawy dysku. Skanuje do 50% po czym się włącza i znowu wyskakuje i tak naprawia już kilkanaście razy nic nie naprawiając. Po chkdsk wyskakuje taki komunikat

  Stage 2: Examining file name linkage …
  Error detected in index $I30 for file 153404.
  An unspecified error occurred (766f6c756d652e63 44e).

  Jak to usunąc bez formatowania komputera ??

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *