Gdzie znajdę aktualne mapy satelitarne Polski?

Gdzie znajdę aktualne mapy satelitarne Polski?

Jest wiele serwisów oferujących aktualne zdjęcia satelitarne Polski. Oczywiście nie są one aktualizowane w czasie rzeczywistym – takie przedsięwzięcie wymagałoby niesamowitych nakładów i poważnie zagrażałoby prywatności. Wciąż jednak możemy odnaleźć zdjęcia dość aktualne – robione mniej więcej w okresie ostatnich 2-3 lat. W tym artykule pokażę, jak do nich dotrzeć.

Mapy Google

Gdzie znajdę aktualne mapy satelitarne Polski?

Najdokładniejszymi zdjęciami satelitarnymi Polski mogą pochwalić się mapy od Google. W serwisie otrzymamy nie tylko zdjęcia satelitarne, lecz także (w niektórych miastach) widok pod kątem 45 stopni. Ostatnio Google dodało wiele lokalizacji, w których za pomocą Street View możemy urządzić sobie wirtualny spacer po okolicy. Mapy te oferują również bardzo dobrą nawigację, która uwzględnia natężenie ruchu na drogach. Samo natężenie możemy przeglądać na autostradach czy miastach o wielkości 50-100 tysięcy mieszkańców i większych. To zdecydowanie najlepsza pozycja w dzisiejszym artykule.

Google Earth

Gdzie znajdę aktualne mapy satelitarne Polski?

Google Earth bazuje na mapach Google, ale warto poświęcić tej usłudze odrębny akapit. Google Earth to świetna usługa oferująca przeglądanie map satelitarnych w 3D. Dodatkowo możemy zrobić wszystko to, co w Mapach Google, jednak z dużo większą wydajnością. Google Earth oferuje również w wielu miejscach budynki 3D tworzone przez całkiem sporą społeczność, która zebrała się wokół projektu.

Nokia Here

Gdzie znajdę aktualne mapy satelitarne Polski?

Nokia może pochwalić się bardzo dokładnymi mapami Polski. Nic w tym dziwnego – jej produkty cieszą się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Niebawem usługa Here zostanie wyposażona w wirtualny spacer, taki jak Street View w Google. Będzie to zdecydowanie bardziej rozwinięta funkcja od Street View, ponieważ będzie rozpoznawała znaki drogowe czy nachylenie terenu.

Zumi

Gdzie znajdę aktualne mapy satelitarne Polski?

Zumi to polska usługa oferująca mapy. Posiada aktualne mapy satelitarne i bardzo dużą bazę przedsiębiorstw w Polsce, co może być bardzo przydatne. Zumi oferuje również możliwość wytyczenia trasy z punktu A do punktu B, a także informacje o pogodzie dla aktualnie przeglądanej lokalizacji.

Bing Maps

Gdzie znajdę aktualne mapy satelitarne Polski?

Co prawda, Bing nie oferuje map z polską wersją językową, a szczegółowość odbiega od standardu wytyczonego przez Google i Nokię, lecz wciąż jest to narzędzie warte porównania. W niektórych lokalizacjach w Polsce, Bing Maps oferuje informacje o natężeniu ruchu czy korkach. Mimo że Bing daje możliwość widoku z lotu ptaka, to jest to słabe rozwiązanie, gdy mamy dostęp do map satelitarnych.

Yahoo Maps

Gdzie znajdę aktualne mapy satelitarne Polski?

Najmniej dokładną i najmniej przyjazną usługą oferującą aktualne mapy satelitarne Polski jest Yahoo. Są to prawdopodobnie najrzadziej aktualizowane zdjęcia satelitarne na tej liście, jednak być może komuś się przydadzą.

5 Comments

  1. kuba

    Szkoda że nie opisaliście strony geoportal.gov na którym są bez wątpienia najdokładniejsze mapy satelitarne polski. Zdjęcia satelitarne są o wiele dokładniejsze od google

    1. Paweł

      Owszem, na geoportalu są najdokładniejsze mapy, ale są też stare. Do tej pory nie ma A4 Bochnia-Tarnów, który liczy już bodaj 2 lata(?), nie wspominając o jeszcze starszym odcinku Kraków-Bochnia. Nie ma akurat tego czego potrzebuję :(

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *